house painting web

header2

قیمت نقاشی ساختمان

قیمت نقاشی ساختمان

همه می دانیم یک خانه مهمترین سرمایه یک فرد می تواند باشد. هنگامی که برای خرید خانه و یا فروش به بنگاه و مشاوران املاک مراجعه می کنید، اغلب اولین سوالی که از شما می پرسند، در مورد عمر سازه، طراحی، نما و نقاشی آن می باشد. پس نقاشی ساختمان از جمله ضروریات ارزش گزاری برای یک ساختمان به حساب می آید.

هنگامی که شما برای نقاشی و زیبا سازی منزل نو ساخته ی خود هزینه می نمایید، در وقع ارزش ملک و دارایی تان را بالاتر برده اید. نقاشی ساختمان در حال حاضر نوعی افزایش قیمت ساختمان بحساب می آید ؛ خواه برای فروش و خواه برای خرید ملک. با ما همراه باشید.

قیمت نقاشی ساختمان

نکات اولیه قبل شروع نقاشی ساختمان

از جمله ابتدایی ترین نکات و سوالاتی که قبل از شروع نقاشی ساختمان باید به آن بپردازید، برآورد کلی قیمت نقاشی ساختمان است، باید سوالاتی را برای خود مطرح کرده و نسبت یه قیمت هر یک از اقلام و خدمات مبلغی را در نظر بگیرید.

 1. تهیه وسایل و ابزار اولیه چقدر هزینه بر خواهد بود؟
 2. از چه رنگی باید استفاده کنم و قیمت خرید آن چقدر است؟
 3. هر متر مربع از سطوح چه مقدار رنگ نیاز دارد؟
 4. در صورت واگذاری کار به نقاشان ساختمان، هزینه آن چقدر خواهد شد؟
 5. قبل از شروع به رنگ کاری آیا دیوارها، نمای بیرونی، استخر، میله ها و یا چوب های پرچین، درب و پنجره های ساختمان نیاز به مرمّت و تعمیر دارند؟
 6. هزینه مرمّت چقدر خواهد بود؟

ساده ترین سوالاتی که می توانید قبل از اقدام به نقاشی ساختمان از خود بپرسید بدین شرح بود.

 

سپردن کار به افراد خبره

گام بعدی شما می توانید بازدید و برآورد هزینه ها را به استادان حرفه ای نقاشی ساختمان بسپارید. افراد حرفه ای در این زمینه بهتر می دانند چه نوع رنگی، در کجا استفاده شوند که ماندگاری و مقاومت خوبی در مقابل عوامل جوی بیرونی و یا ماندگاری بیشتر در فضای داخلی ساختمان را داشته باشند. با سپردن کار به پیمانکار نیازی به تهیه ابزار و لوازم نقاشی ساختمان ندارید. یکی از مهمترین گزینه هایی که متحمل هزینه های بالایی برای شما خواهد بود با این روش حذف خواهد شد. از طرفی با پرداخت مبلغی علاوه بر دستمزد نقاش ساختمان، می توانید تهیه رنگ و تعمیرات احتمالی موجود در سطوح و نماها را به ایشان واگذار نمایید. در واقع صفر تا صد نقاشی ساختمان خود را با تقبل هزینه ای به استادکاران حرفه ای بسپارید.

 

تفاوت قیمت ها در نقاط مختلف جغرافیایی کشور

بسته به منطقه و محل سکونت قیمت نقاشی ساختمان متفاوت است. اگر شما در تهران، مشهد، شیراز و یا سایر شهرها سکونت داشته باشید، ما به عنوان نقاش ساختمان، نمی توانیم یک نرخ و قیمت رابرای همه مناطق در نظر بگیریم. بسته به نوع جامعه، میزان درآمدها، سطح اجتماعی و مالی و توقعات افراد قیمت نقاشی ساختمان در ان منطقه برآورد می شود. در این زمینه قیمت خرید رنگ، دستمزد نقاش ساختمان و مرمت قبل از نقاشی بسیار متفاوت خواهد بود. در بعضی شهرها، گرانیِ قیمت ها سرسام آور خواهد بود و در بعضی شهرها از قیمت تمام شده نقاشی ساختمان شگفت زده خواهید شد. همه چیز بسته به بُعد جغرافیایی خواهد داشت. بهترین کار پرسیدن قیمت تمام شده نقاشی ساختمان از نقاشان ماهر همان منطقه است.

 

قیمت رنگ ها بر چه اساسی سنجیده می شود؟

طبیعتا رنگ ها قیمت های متفاوتی دارند. رنگ هایی که مقاومت بالا، کیفیت بیشتر، برند معتبر تر داشته باشند به طبع خریدشان هزینه برتر خواهد بود. همینطور قیمت رنگ های نمای داخلی و بیرونی ساختمان هم یک وجه تمایز بین قیمت ها ایجاد می نماید. به طبع رنگ هایی که در بیرون ساختمان استفاده می شود باید در برابر بسیاری از عوامل؛ از جمله عوامل جوی مقاوم باشد. رنگ های داخلی بسته به کاربردشان که جنبه زیبایی، تزئینی، طراحی یا گرافیکی و یا صرفا پوششی که بر روی دیوارها دارند، متفاوت است.

رنگ های نقاشی ساختمان

جدای قیمت رنگ، هزینه پرایمر و یا همان زیر ساز و آستری را در نظر بگیرید. پرایمرها نیز در انواع مختلف قیمت های متفاوتی دارند. توصیه می کنیم برای رنگ آمیزی بهترِ ساختمان از بهترین پرایمر ها استفاده نمایید؛ چرا که استفاده از پرایمرها بازخوردِ رنگ های لوکس و مجلل را چند برابر می نماید.

برای رنگ کاری درب و پنجره ها از رنگ های روغنی و از رنگ های اکریلیک بر روی گچ، سیمان، فلزات، کف سرویس بهداشتی می توانید استفاده نمایید. بسته به سلیقه افراد این انتخاب ها می تواند تغییر کند. در این زمینه اگر گزینه متفاوتی را می خواهید داشته باشید نمونه های رنگ اکریلیک بسیار با کیفیت، با دوام و با قیمت مناسب هستند. رنگ های اکریلیک از جمله رنگ های محبوب و متنوع در بازار رنگ است. سهم عظیمی از انواع رنگ را رنگ های اکریلیک به خود اختصاص داده است.

گاهی رنگ ها علاوه بر جنبه زیبایی، نقش عایق و محافظ را هم ایفا می کنند، به همین دلیل ممکن است نسبت به رنگ های معمولی، قیمت بیشتری داشته باشند که ارزش خرید و هزینه کردن را صد در صد خواهند داشت.

بطور کلی انواع رنگ نقاشی ساختمان عبارتند از: رنگ پلاستیک، روغنی مات، روغنی براق، مولتی کالر، بلکا، پتینه کاری و اکریک.

 

متراژ سطوح

متراژ دیوار و سقف ها بر حسب متر مربع، از عاملان تعیین کننده میزان قیمت است. هر چه متراژ بیشتر و اتاق ها بزرگتر، میزان رنگ مصرفی و دستمزد نقاش ساختمان بیشتر خواهد بود. تعداد اتاق ها هر چه بیشتر باشد کار نقاشی بیشتر طول خواهد کشید و هر چه فضا یکپارچه تر باشد نقاشی ساختمان بهتر انجام می شود و زمان کمتری خواهد برد.

 

سطوح ریز نقش ، هزینه بر است

به طبع نقاشی سطوح صاف و یک دست نسبت به نقاشی بخش هایی که نقش و نگار و یا گچ بری دارد ارزان تر است. قسمت هایی که نیاز به دقت و زمان بیشتری دارد، نقاشان بر روی حق الزحمه خود اندک قیمتی را برآورد خواهند کرد.

 تعرفه نقاشی ساختمان

نحوه محاسبه قیمت نقاشی ساختمان از نظر اتحادیه

طبق نرخ نامه اتحادیه نقاشی ساختمان کلیه خدمات مانند آماده سازی، بتونه کاری، زیرسازی، رنگ زنی دیوارها، سقف و درب و پنجره را شامل می شود. بطورکلی، تمامی فضاهایی که در اماکن مسکونی، اداری و تجاری مورد استفاده قرار می گیرد. در این قرار داد ارتفاع سقف 2.8 در نظر گرفته می شود.

در صورتی که این مقدار بیشتر از 2.8 باشد مقدار مبلغی به هزینه کل افزوده می گردد.

همانطور که در توضیحات بالا گفته شد،ظریف کاری های ساختمان شامل هزینه بیشتری است.

دیوار هایی که بافت دار هستند نسبت به دیوارهای ساده در هزینه نهایی قیمت نقاشی ساختمان تاثیر خواهند گذاشت.

 

کیفیت نقاشی ساختمان

بصورت میانگین، نقاشی ساختمان بین 8 تا 15 روز می باشد. ماندگاری آن 7 تا 10 سال باشد. اگر فردی هستید که در سفارش کار، استخدام افراد و نتیجه کار بسیار حساسیت دارید، پیشنهاد می کنیم از افراد ماهر و حرفه ای برای رنگ آمیزی ساختمان خود استفاده نمایید.

شناخت نقاشان حرفه ای کار پیچیده ای نیست؛ می توانید از طریق دوستان و آشنایان، سوابق کاری، واسطه هایی که در این زمینه فعالیت دارند و یا جستجو در اینترنت نقاشان زبده شهر محل سکونت خود را بیابید و از بین آن ها بر اساس ملاک های خود، بهترین را انتخاب کنید. اطمینان و اعتماد کاری خود با نقاشان را بر اساس عضویت ایشان در اتحادیه نقاشان، عقد قرار داد ما بین طرفین و ضمانت کیفیت کار خروجی و تحویلی از سوی نقاش قرار دهید.

مطمئن باشید افرادی که کار خود را ضمانت می کنند، به بی نقص بودن، کیفیت نوع رنگ و خدمات خود شک ندارند.

عناوین تضمین کیفیت از جانب نقاش به شرح ذیل می باشد:

 1. جلوگیری بر آمده شدن رنگ
 2. تعهدات زیر سازی + وضعیت فعلی
 3. تعهدات رنگ و مصالح مورد استفاده (حتما درجه و کارخانه مصالح قید گردد)
 4. جلوگیری از حباب حباب شدن سطح
 5. کپک‌زدگی (سفیدک)
 6. نحوه پرداخت کارفرما به نقاش ساختمان (پیشنهاد میگردد پرداخت 15 درصد از قرار داد به 2 هقته بعد از اتمام کار منوط گردد که اگر مشکلاتی در کار مشاهده گردید نقاش ساختمان متعهد به اجرای آن باشد)
 7. جلوگیری از حباب حباب شدن سطح

 

و در آخر

گروه نقاشی ساختمان تک با قاطعیت، کلیه خدمات نقاشی، زیبا سازی، شستشو و نظافت مجموعه را ضمانت نموده و با تجربه 15 سال خدمتِ همشهریان عزیز تهرانی، آماده خدمات رسانی به شما می باشد.

کافیست یک بار از خدمات ما استفاده نمایید، تا تفاوت را احساس کنید.

کلمات کلیدی

شما اینجا هستید: خانه مقالات قیمت نقاشی ساختمان