house painting web

header2

قیمت نقاشی و رنگ آمیزی ساختمان

یکی از کارهایی که در بین همه ما ایرانی ها، مخصوصاً با نزدیک شدن به عید نوروز بسیار رواج دارد، نقاشی ساختمان و نونوار کردن خانه است. می توان با رنگ آمیزی دیوار، روح تازه ای به فضای ساختمان بخشید و در محیط تغییر و تحول ایجاد کنیم و از این کار لذت ببریم. نقاشی ساختمان نقش مهمی را در تغییر دکوراسیون ایفا می کند و تأثیر زیادی در جذاب تر و شیک شدن خانه دارد. البته لازم به ذکر است که این امر مانند دیگر خدمات هزینه بردار خواهد بود و در قبال این خدمت باید مبلغی را بپردازیم. یکسری از عوامل هستند که بر روی قیمت نقاشی ساختمان  تأثیر می گذارند.
اگر قصد دارید تا به خانه خود رنگ تازه ای ببخشید، توصیه می کنیم مولفه های مؤثر بر قیمت نقاشی ساختمان را بدانید. در این مطلب راجع به این مولفه ها صحبت خواهیم کرد.

 

قیمت نقاشی ساختمان در تهران housepainting price tehran iran


قیمت نقاشی ساختمان بر حسب مساحت


یکی از اصلی ترین عواملی که بر روی قیمت نقاشی ساختمان تأثیرگذار است، مساحت یا متراژ فضای مدنظر خواهد بود. هر چه میزان متراژ فضا بیشتر باشد، هزینه نقاشی هم بالا می رود. به طور مثال، برای فضای بزرگتر هم زمان بیشتر و هم تعداد زیادتری نیرو لازم است. البته شما می بایست علاوه بر هزینه نقاشی، هزینه ای را در قبال خرید مواد اولیه پرداخت کنید.
جهت محاسبه قیمت نقاشی ساختمان بر حسب متراژ، طول دیوار را بر عرض دیوار ضرب خواهند کرد. برای اینکار کف تا سقف اتاق هم اندازه می گیرند. برای محاسبه قیمت، کل متراژ فضا را اندازه خواهند گرفت و کل آنها را با یکدیگر جمع می کنند. البته متراژ درب و پنجره را نباید محاسبه کرد و اندازه آنها را می بایست از متراژ کم نمود.


مقدار و جنس رنگ


جنس رنگ بر روی قیمت نقاشی ساختمان تأثیر می گذارد. امروزه انواع مختلفی رنگ وجود دارد که کیفیت و کارایی آنها با یکدیگر متفاوت است. بنابراین هر چقدر رنگ انتخاب شده برای نقاشی با کیفیت تر باشد، برهزینه نقاشی ساختمان افزوده می شود. در واقع می توان گفت بخش زیادی از هزینه صرف خرید رنگ می شود. علاوه بر جنس رنگ، عامل تأثیرگذار دیگر مقدار یا میزان رنگ مصرفی است. برای برخی فضاها مانند سالن یا اتاق خواب ها، رنگ بیشتری نسبت به سرویس بهداشتی نیاز خواهد بود.


انواع رنگ ساختمان


•    پتینه کاری
•    مولتی کالر
•    رنگ های اکریلیک
•    بلکا
•    کنیتکس
•    رنگ پلاستیک
•    رنگ روغنی براق
•    رنگ روغنی مات

هزینه نقاشی رنگ روغنی چقدر است؟


این نوع رنگ جزء رنگ های قدیمی و سنتی محسوب می شود. اما هنوز بخاطر زیبایی، از رنگ روغنی برای رنگ آمیزی درب و پنجره استفاده خواهد شد. می توان گفت رنگ روغنی یک عایق مقاوم در برابر خوردگی و زنگ زدگی است. قیمت نقاشی ساختمان با رنگ روغنی متراژی  ۸ تا ۱۲ هزار تومان می باشد.


هزینه نقاشی اکریلیک


رنگ اکریلیک یکی از جدیدترین رنگ های ساختمان است. از ترکیب پودر رنگ و چسب تشکیل می شود و پایه این رنگ آب خواهد بود. اختلاط آب و چسب سبب می شود تا به خوبی به سطح بچسبد. یکی از مزایای رنگ های اکریلیک ضدآب بودن آن است. رنگ آمیزی رنگ های اکریلیک متراژی ۸ تا ۱۲ هزار تومان برایتان هزینه بردار خواهد بود.


هزینه نقاشی پلاستیک


یکی از انواع قدیمی ترین رنگ های ساختمان، رنگ پلاستیکی است. رنگ پلاستیک در بازار تنوع زیادی دارد و نقاشی با آن بسیار لذت بخش خواهد بود. این نوع رنگ را بیشتر برای رنگ آمیزی سقف استفاده می کنند. قیمت نقاشی ساختمان با رنگ پلاستیک، متراژی ۶ تا ۸ هزار تومان است.

زیر سازی، عامل تأثیر گذار دیگر


برخی از ساختمان ها که مدت زیادی از قدمتشان می گذرد دیوارهای آن دارای ترک هستند. برای اینکه این قبیل ساختمان ها بهتر رنگ آمیزی شوند، نیاز به زیرسازی یا بتنه کاری دارند. برای ساختمان ها و دیوارهایی که باید زیرسازی انجام گیرد و بعد نقاشی شود، هزینه زیرسازی آنها بر روی نقاشی ساختمان افزوده خواهد شد.

ظریف کاری


رنگ آمیزی برخی از بخش های دیوار و سقف مانند گچ بری و سقف کاذب بر روی قیمت نقاشی ساختمان تأثیر می گذارند. زیرا هم زمانبر است و هم نیاز به دقت بیشتری دارد. علاوه بر آن، اگر قصد دارید تا چهار چوب درب و پنجره را رنگ آمیزی کنید، باید بدانید که این عوامل قیمت نقاشی ساختمان را تغییر می دهند. چهارچوب ابتدا باید زیرسازی و بتنه کاری شود، سپس آن را رنگ آمیزی می کنند.


زمان نقاشی ساختمان


برخی از زمان ها مانند فصول خوش آب و هوای سال، مورد توجه افراد قرار می گیرد و آنها تصمیم خواهند گرفت تا در این فصل ها باسازی ساختمان خود را انجام دهند. از این رو، قیمت نقاشی ساختمان در این زمان ها متغیر است و حتی گاهی بیشتر از دیگر ماه ها می باشد. اگر شما هم مایل هستید تا در فصول گرم سال با پرداخت هزینه کم ساختمان خود را رنگ آمیزی کنید، باید به دنبال شرکت های معتبری باشید که این خدمات را با هزینه کمتر به بهترین نحو انجام می دهند.

رنگ آمیزی آجرهای تزئینی


برخی از دیوارهای ساختمان با آجرهای مدرن تزئین شده است. این نوع دیوارها رنگ بیشتری را مصرف می کنند. در نتیجه بر روی قیمت نقاشی ساختمان افزوده خواهد شد.


فرمول محاسبه قیمت نقاشی ساختمان:


مساحت منزل یا اتاق (برحسب مترمربع) × عدد ۳ × هزینه‌ی نقاشی هر مترمربع

در قیمت نقاشی ساختمان صرفه جویی کنید


اگر به دنبال ترفندهایی هستید تا هزینه نقاشی را به حداقل برسانید، یکی از کارهایی که می توانید انجام دهید این است که، قبل از رنگ آمیزی خودتان اقدام به کارهای اولیه نقاشی کرده، کلید و پریزها را جدا کنید. تا علاوه بر اینکه در زمان صرفه جویی شود، هزینه این امور هم از دستمزد نقاشی کاسته خواهد شد.

نقاشی ساختمان را به متخصصین بسپارید


برای اینکه کار نقاشی ساختمان شما به خوبی انجام شود و بدون هیچ ایرادی صورت گیرد، توصیه می کنیم حتماً از افراد متخصص و با تجربه کمک بگیرید. زیرا کار نقاشی ساختمان امری است که مستلزم ظرافت می باشد و باید به صورت ماهرانه انجام شود. زیرا اگر نقاشی ساختمان را به افراد مبتدی و نابلد بسپارید، علاوه بر اینکه ظاهر فضای ساختمان و محیط را ناخوشایند می کند، سبب افزایش هزینه ها خواهد شد و باید دوباره هزینه اضافه تری بپردازید تا این مشکل را از بین ببرید. بنابراین سعی کنید افراد ماهر و باتجربه را در اولویت خود قرار دهید تا ماهرانه ساختمانتان را رنگ آمیزی کنند.

از شرکت های خدماتی کمک بگیرید


اگر استادکار ماهری برای نقاشی ساختمان خود سراغ ندارید، پیشنهاد می کنیم از شرکت-های خدماتی معتبر کمک بگیرید. برخی از شرکت های خدماتی برای رفاه مشتریان خدمات ساختمانی نظیر نقاشی ساختمانی را ارائه می دهند. بنابراین با توجه به اینکه شرکت های خدماتی و نظافتی زیادی تاسیس شده، شما برای نقاشی ساختمان خود می توانید از این شرکت ها کمک بگیرید. اما بهتر است قبل از انتخاب شرکت خدماتی،  خوب تحقیق کنید تا شرکت مد نظر دارای نیروی کار ماهر و قیمت به صرفه و پایین باشد. قبل از حضور استادکار تمام وسایل منزل را جمع کرده و از مسیر راه دور کنید. تا علاوه بر اینکه برای استادکاران مشکلی ایجاد نکند، به لوازم شما هم آسیبی وارد نشود.

 

نویسنده: دکتر علیرضایوسفی زاده / سایت نقاشی ساختمان

کلمات کلیدی

شما اینجا هستید: خانه مقالات قیمت نقاشی و رنگ آمیزی ساختمان