house painting web

header2

قیمت رنگ ساختمان

قبل نقاشی از قیمت رنگ ساختمان مطلع شوید


بدون شک، رنگ دیوارهای ساختمان و همچنین فضای داخلی خانه اهمیت زیادی در ظاهر و زیباسازی فضا خواهد داشت. رنگ دیوار پذیرایی و اتاق ها باید به گونه ای باشد که سبب ایجاد روحیه ای شاد شود و امواج مثبتی ایجاد کند. علاوه بر این، دیوارهای ساختمان جزء بخش هایی هستند که بیشتر در معرض آلودگی قرار می گیرند و خیلی سریع کثیف می شوند. بنابراین بهتر است برای زیباسازی فضای ساختمانتان هر از گاهی به نقاشی ساختمان بپردازید. یکی از عواملی که در نقاشی ساختمان نقش مهمی ایفا می کند رنگ خواهد بود. از آنجایی هم که دیوارها خیلی سریع کثیف می شوند، می بایست رنگ با کیفیت و قابل شستشو تهیه کنید. برای اینکه بیشتر با جزئیات کار آشنا شوید و با خیالی راحت به نقاشی ساختمان بپردازید، پیشنهاد می کنیم کمی راجع به قیمت رنگ ساختمان تحقیق کنید. در این مطلب سعی کردیم به طور خلاصه درباره قیمت رنگ ساختمان و انواع آن صحبت می کنیم و اطلاعات ضروری درباره آن را در اختیار شما بگذاریم.

نحوه محاسبه میزان رنگ مورد نیاز


برای محاسبه مقدار رنگ مورد نیاز برای رنگ آمیزی، ابتدا باید مساحت و متراژ مدنظر را به دست آورید. بعد از اینکه مساحت فضا را محاسبه نمودید نوبت به خرید رنگ می رسد. در هنگام خرید رنگ باید به پوشش تئوری بر روی گالن توجه داشته باشید و پوشش تئوری هر گالن را بر مساحت تقسیم کنید. هر گالن چیزی در حدود چهار لیتر است.
قیمت رنگ ساختمان ، رنگ آستر یا پرایمری
یکی از رنگ های مورد نیاز در نقاشی ساختمان، رنگ آستری یا پرایمری است. از این جنس رنگ معمولاً بعد از بتونه کاری و قبل زدن رنگ اصلی استفاده می کنند. ترکیب اصلی آستر از رزین تشکیل می شود. رزین، رنگ نهایی را تثبیت خواهد کرد. یکی از بارزترین خصوصیات رنگ های آستر یا پرایمری این است که خیلی زود و در عرض نیم ساعت خشک می شود. قیمت این نوع رنگ چیزی در حدود ۳ تا ۸ هزار تومان است.

قیمت رنگ پلاستیک

به طور معمول، رنگ های پلاستیکی به صورت پلاستیک یا نیمه پلاستیکی در بازار عرضه می شوند و ماده اصلی آن از لاتکس خواهد بود. این نوع رنگ ارزان تر از رنگ های دیگر است و اجرای راحت تری دارد. فقط باید هنگام رنگ آمیزی دقت شود که رنگ غلیظ یا رقیق نباشد.می توان گفت نوع نیمه پلاستیکی یکی از پرمصرف ترین رنگ های پلاستیکی است و مقاومت بالایی خواهد داشت. معمولاً رنگ پلاستیک را برای رنگ آمیزی سقف استفاده می کنند، اما اگر می خواهید برای دیوار از این نوع رنگ استفاده کنید باید نوع تمام پلاستیک آن تهیه شود.
از مزایای رنگ پلاستیک یا نیمه پلاستیک می توان به عدم نیاز به زیرسازی حرفه ای، پوشش قوی نقص و عیب، اجرای سریع و آسان، بدون بو، کمی قابلیت شستشو اشاره کرد. قیمت رنگ ساختمان برای این نوع رنگ، هر لیتر ۴ تا ۶ هزار تومان است.


قیمت رنگ ساختمان؛ لاتکس


این نوع رنگ از ذرات رزین و ریزدانه های آب تشکیل شده. رنگ لاتکس با مقدار کمی آب رقیق می شود و بوی خیلی کمی دارد. یکی از محبوب ترین نوع رنگ های لاتکس، رنگ اکریلیک لاتکس است که بر روی انواع سطوح گچی، سیمانی، آجری، چوبی و همچنین در داخل و خارج ساختمان ها مانند مهدکودک ها و بیمارستان استفاده می شود. رنگ آمیزی برخی از سطوح چوبی به کمک رنگ لاتکس نیاز به پرایمر یا زیرسازی دارد. به طور تقریبی قیمت هر لیتر رنگ لاتکس یا اکریلیکی حدود ۸ تا ۱۵ هزار تومان است.


قیمت رنگ ساختمان؛ جلا


رنگ های جلا از قدیم تا به امروز نقش زیادی در نقاشی ساختمان ایفا می کند. برای براق کردن و جلا دادن برخی از قسمت های ساختمان مانند درب و یا هر سطوح چوبی، از رنگ جلا استفاده می شود. پوشش های جلا با الکل ترکیب و در محیط های گرم و خشک اجرا خواهند شد. همچنین می توان گفت رنگ های جلا به عنوان یک پوشش برای سطوح چوبی است. از وارد شدن آب به این سطوح پیشگیری می کند. قیمت رنگ ساختمان جلا، چیزی در حدود ۸ هزار تومان می باشد.

قیمت رنگ ساختمان - قیمت نقاشی ساختمان در تهران


قیمت رنگ کنیتکس


رنگ کنیتکس ترکیبی از پرلیت، پنبه نسوز، مواد رنگی و رزین است. کنیتکس (kenitex) دوام زیادی دارد و در هر شرایط آب و هوایی قابل استفاده خواهد بود. کنیتکس در انواع مختلفی مانند روغنی، پلاستیک، اکرولیک در بازار عرضه شده. برای اجرای این رنگ بر روی سطوح، ابتدا سطح زیرین را آماده و آن را از هر گونه گرد و غبار پاک کنید. رنگ کنیتکس را به کمک پیستوله بر روی دیوار می پاشند. قیمت رنگ کنیتکس هر لیتر چیزی در حدود  ۴ هزار تومان است.


قیمت رنگ ساختمان، رنگ نانو


این روزها همه کلمه نانو را زیاد شنیده اند و تا حد کمی اطلاعاتی از آن دارند. این فناوری سبب تغییراتی در اکثر وسایل منزل شده و در حال حاضر، تغییراتی در صنعت ساختمان و معماری ایجاد کرده. امروزه رنگ های جدیدی با تکنولوژی نانو ساخته شده اند که دارای ویژگی های زیادی هستند. این رنگ در دو نوع شفاف و رنگی به بازار عرضه می شوند. در رنگ های نانو بهترین عایق در دنیا که نانو کامپوزیت نام دارد ترکیب شده است.
رنگ های نانو نیاز به هیچ حلالی ندارند و به تنهایی بر روی هر وسیله ای قابل اجرا هستند. رنگ نانوی ساختمانی در برابر هر گونه شرایط آب و هوایی، اشعه خورشید و هر عامل جوی دیگر مقاومت بالایی دارد. از دیگر ویژگی های این رنگ را می توان به مقاومت بالا در برابر باکتری و قارچ، قابلیت شستشو با آب و صابون، قابلیت اضافه کردن رنگدانه و به دست آوردن رنگ دلخواه، قابل استفاده به صورت بی رنگ، پایداری فوق العاده، ثبات رنگی بالا، رنگ بندی متنوع، پایداری در برابر آلاینده ها اشاره کرد.
در چه قسمت هایی از ساختمان می توان از رنگ نانو استفاده کرد؟
•    کف استخر
•    نمای ساختمان
•    کانال های تهویه
•    عایق کانکس و کانتینر
•    زیر شیروانی
•    سقف ساختمان
قیمت رنگ نانو ساختمان هر لیتری حدوداً ۴۵ هزار تومان است.


قیمت رنگ ساختمان؛ مولتی کالر


رنگ مولتی کالر معمولاً در فضای داخلی ساختمان به کار می رود. برای فضای محیط کار، فروشگاه و همچنین برای دیوارهای منزل می توان از این رنگ شیک و زیبا استفاده کرد. این رنگ برای کسانی که طرفدار رنگ های اسپرت هستند، انتخاب بسیار مناسبی است. شستشوی آسان، تنوع طرح و رنگ، ضد رطوبت، سرعت بالای اجرا، چسبندگی بالا و بوی کم از مزایای رنگ مولتی کالر خواهد بود. رنگ مولتی کالر قیمتی بین  ۵ تا ۱۰ هزار تومان دارد.


قیمت رنگ ساختمان؛ رنگ روغنی


یکی از رنگ هایی که برای نقاشی ساختمان استفاده می شود رنگ روغنی نام دارد. این رنگ در دو نوع مات و براق در بازار عرضه شده. نوع براق مقاومت و دوام بالاتری  نسبت به مات آن دارد. برای اینکه رنگ روغنی به خوبی بر روی دیوار رنگ آمیزی شود و هیچ ردی باقی نماند، آن را با غلطک نقاشی می کنند. رنگ های روغنی برای تمام اشیاء کاربرد دارد و قابل شستشو هستند. قیمت رنگ روغنی ۸ تا ۱۱ هزار تومان است. هر یک کیلو رنگ برای چهار متر مربع کافی خواهد بود.


قیمت رنگ استخری


برخی از ساختمان ها  دارای استخرهستند، رسیدگی و زیباسازی ظاهر استخر بسیار اهمیت دارد و هر از چند گاهی نیاز به رنگ آمیزی خواهد داشت. در انتخاب رنگ استخر می بایست نهایت دقت را خرج کرد. زیرا برخی از فروشندگان رنگی که مناسب با ساخت استخر باشد را در اختیار مشتریان قرار نمی دهند. سازگاری رنگ استخری با ساخت مصالح استخر بسیار اهمیت دارد. به طور معمول رنگ های استخری از رزین آب بندی و پلیمرهای مقاوم تشکیل می شوند. زمان خشک شدن سطح بعد از یک ساعت رنگ آمیزی خواهد بود. قیمت رنگ استخری ۱۰ تا ۱۶ هزار تومان است.
نکاتی درباره رنگ ساختمان
•    بعد از خریداری رنگ آنها را در فضاهای سرپوشیده و خشک نگهداری کنید.
•    بهترین زمان برای رنگ آمیزی فصول گرم سال است تا زودتر خشک شود.
•    اگر حجم کاربالایی دارید سعی کنید رنگ ها را کیلویی تهیه کنید.

برای حفظ زیبایی ساختمان رنگ آمیزی دیوارها را با کیفیت عالی انجام دهید. درست است که قیمت رنگ ساختمان بر روی هزینه ای که برای نقاشی ساختمان در نظر گرفته-اید تأثیرگذار است، اما رنگ های  با کیفیت دوام بیشتری دارند. در انتخاب رنگ برای هر بخش از ساختمان دقت کنید و رنگ مناسب با هر محیط بکار ببرید. کافیست کمی تحقیق انجام دهید و اطلاعات کاملی از روانشناسی رنگ ها به دست آورید. با این کار در هر بخش از خانه که باشید حس خوب و آرامشی خواهید داشت.

قیمت رنگ ساختمان - زیبایی دنیا از رنگ است.

نویسنده: دکتر علیرضایوسفی زاده / سایت نقاشی ساختمان

کلمات کلیدی

شما اینجا هستید: خانه مقالات قیمت رنگ ساختمان