house painting web

header2

نحوه محاسبه قیمت نقاشی اتاق

نقاشى يا حيات بخشى انسانيت شايد تنها در لفظ براى بسيارى از انسان ها متفاوت به نظر بيايد اما در واقع به نظر نگارنده اين مطلب اين دو اصطلاح تفاوت چندانى با يكديگر ندارند چرا كه انسان ها در سياه يا سفيد ترين شرايط زندگيشان باز هم تاثير رنگ ها در خلق و خو و روحيات آنها به وضوح مشاهده خواهد شد.
امروزه با وجود مشغله كارى فراوان مردم و به ويژه مردم ساكن در كلانشهرها مدت زمان كمترى را در منازل به سر می برند پس چه بسا در همين مدت كوتاه نيز از خانه و محيط منزل خود لذت بردن و آن را به مكانى دلنشين تبديل نمايند.
اما بايد اين نكته را نيز يادآور شد كه مهم ترين محل منزل اتاق بوده و بيشتر افراد براى طراحى آن با سليقه و حساسيت بيشترى نگاه مى كنند كه براى روبرويى با نتيجه اى مطلوب و قابل قبول بايد افراد حرفه اى و با تجربه را شناسايى و كار را به آنها سپرد كه براى اين امر نيز توسط نقاشان مبالغ متفاوتى در نظر گرفته مى شود كه ما نكات و مبالغى كه در اين حرفه معمول و رايج است را به شما مخاطبان معرفى مى كنيم.

قیمت نقاشی ساختمان و هزینه نقاشی اتاق paint calculator header best house painting

نحوه محاسبه قیمت نقاشی اتاق

در طی این مقاله نحوه محاسبه قیمت نقاشی اتاق و عوامل موثر در افزایش یا کاهش این قیمت را شرح خواهیم داد.

نحوه محاسبه هزینه نقاشی اتاق


به طور کلی نقاشی یک اتاق با اندازه متوسط  3 در 4 توسط یک نقاش قیمت ای بالغ بر 250 تا 400 هزار تومان را بر روی دستانتان می گذارد. البته ممکن است این قیمت ها بنابر عوامل و گزینه های مختلف تغییر کند از جمله اندازه اتاق، میزان لوازم مورد استفاده، طول و عرض دیوارها و...
برای محاسبه قیمت نقاشی اتاق یک فرمول ساده وجود دارد اندازه هر قسمت از اتاق را به طور دقیق گرفته و طول و عرض را ضربدر مقدار مشخص شده دستمزد برای رنگ کردن هر متر مربع که توسط نقاش مشخص شده کنید.


عواملی که بر قیمت نقاشی اتاق تاثیر دارند
در این بخش به معرفی برخی از عواملی خواهیم پرداخت که بیشترین تاثیر را بر روی قیمت نقاشی ساختمان دارند.


اندازه اتاقی که باید نقاشی شود
مهمترین موردی که بر روی قیمت کلی نقاشی یک اتاق تاثیر دارند اندازه آن است زیرا هر چه قدر که اندازه اتاق برزگتر باشد به همان میزان نیز به زمان کاری نقاش حرفه ای که برای این کار استخدام کرده اید افزوده خواهد شد. از جهتی دیگر میزان رنگی که باید برای انجام این کار صرف شود نیز بیشتر از گذشته خواهد شد. به صورت کلی هر دو مورد که در بالا اشاره شد به این معنا است که شما باید پولی بیش از بودجه مدنظرتان را تهیه کنید.


دیوار آسیب دیده
مطمئنا یک دیوار آسیب دیده رنگ به مراتب بیشتری را نسبت به یک دیوار سالم و صاف استفاده خواهد کرد. زیرا برای قسمت های آسیب دیده باید برای زیرسازی از سایر تکنیک های نقاشی ساختمان مانند بتونه کاری ، ماستیک کاری، گچکاری و... استفاده شود و از جهتی رنگ کاری این بخش های نیاز به کار بیشتری نسبت به سایر نقاط سالم دارد پس به این نکته نیز توجه داشته باشید که اگر توانایی دارید کار ترمیم دیوار را پیش از استخدام نقاش و مواردی از این دست انجام دهید تا قیمت های شما افزایش پیدا نکند.


سرعت انجام کار
سرعت انجام نقاشی یک اتاق تا حد زیادی به نقاشی که استخدام می کنید مرتبط است هر چه قدر که یک نقاش حرفه ای تر باشد این کار سریعتر انجام خواهد شد و در طرف مخالف ممکن است نقاشان مبتدی این کار را در طی چندین روز انجام دهند. اما به طور کلی نقاشی یک اتاق توسط نقاش حرفه ای ساختمان که به تمامی جزئیات دقت دارد چیزی مابین یک الی دو روز کاری طول خواهد کشید.
البته اگر سطح دیوارهای اتاقتان چوبی است شما باید معیارهایی همچون مدت زمان خشک شدن رنگ سطحی را نیز مدنظر داشته باشید.

 

منبع: homeadvisor

مترجم: صحرائی - سایت نقاشی ساختمان

 نحوه محاسبه هزینه نقاشی اتاق  - قیمت نقاشی ساختمان house painting cost

کلمات کلیدی

شما اینجا هستید: خانه مقالات نحوه محاسبه قیمت نقاشی اتاق