house painting web

header2

آموزش ترکیب رنگ برای نقاشی ساختمان

ساخت رنگ های ترکیبی در نقاشی ساختمان

زمانی که برای منزل خود دنبال پوشش مناسب هستید و رنگ مورد نظر در بازار یافت نمی شود، می توانید از ترکیب رنگ ها استفاده نمایید.مزیت رنگ های ترکیبی نسبت به رنگ های آماده در قابلیت روشن و تیره کردن آن هاست. این انتخاب بنا به سلیقه شما و تخصص و تشخیص استادکار ماهر انجام خواهد شد. در این مقاله نکات لازمِ ترکیب رنگ های ساختمانی را در اختیارتان قرار خواهیم داد.

آموزش ترکیب رنگ برای نقاشی ساختمان

 

تاریخچه نقاشی ساختمان

نخستین بار در ایران نقاشی ساختمان فقط به عمارت ها و ساختمان های شاهان و درباریان تعلق داشت. زیرا رنگ از اروپا وارد می شد و تولید داخلی وجود نداشت. با این وجود هزینه نقاشی ساختمان بالا می رفت و افراد معمولی جامعه توانایی پرداخت هزینه های خرید رنگ و نقاشی ساختمان را نداشتند. رفته رفته سال ها بعد تولید رنگ در ایران باعث شد، قیمت خرید رنگ و قیمت نقاشی ساختمان پایین آید و استفاده از این صنعت رواج یافت.

 

ترکیب رنگ های ساختمان

در قدم نخست باید بدانید، سه رنگ اصلی قرمز، آبی و زرد وجود دارند. که از ترکیب این سه رنگ اصلی می توان به رنگ های: نارنجی، سبز و بنفش رسید. اما نکته ای که وجود دارد، این اصل در دنیای رنگ و نقاشی ساختمان صادق نیست. چرا که برای روشن تر کردن یا تیره تر کردن رنگ ها به ترتیب از رنگ سفید و یا سیاه می توان استفاده نمود. استثنائی که در ترکیب رنگ ها وجود دارد شامل رنگ های برنز، مسی، طلایی، نقره ای و بژ نمی شود. این دسته رنگ ها، از ترکیب پودر، روغن جلا به صورت رنگ های آماده اکریلیک ساخته می شوند.

 

نمونه رنگ های ترکیبی ساختمان

رنگ های تیره: ترکیب مادر رنگِ اصلی با مقدار دلخواه از رنگ مشکی

رنگ های روشن: ترکیب مادر رنگ اصلی با مقدار دلخواه از رنگ سفید

زنگ آبی روشن: ترکیب مادر رنگ آبی با رنگ سفید

رنگ سبز زیتونی: ترکیب رنگ گل ماشی با رنگ آبی

رنگ یاسی: ترکیب رنگ های قرمز، آبی و سفید. اگر رنگ مشکی در این ترکیب بیشتر شود ممکن است رنگ تیره تر و خارج از محدوده مد نظرتان شود. برای به دست آوردن یاسی سرد یا گرم می توان نسبت رنگ آبی به قرمز یا قرمز به آبی بیشتر شود تا رنگ را سرد و گرم نمود.

رنگ سبز فیروزه ای: ترکیب رنگ های زرد و آبی

رنگ طوسی: ترکیب رنگ سیاه و سفید

رنگ لیمویی: ترکیب رنگ زرد، سفید و مقدار کمی آبی

رنگ حنایی: ترکیب رنگ قهوه ای با نارنجی

رنگ سبز لجنی: ترکیب رنگ سبز با مقدار کمی رنگ مشکی

رنگ سرمه ای: ترکیب رنگ آبی و مقدار خیلی کم مشکی

رنگ کرم: از دسته رنگ های روشن است. با پایه سفید و ترکیب با رنگ های زرد، قرمز، آبی ساخته می شود. دقت کنید رنگ سفید غلبه دارد. جالب است بدانید رنگ کرم شامل رنگ های گرم، سرد و خنثی می باشد.

رنگ خردلی: ترکیب رنگ زرد و نارنجی

رنگ کالباسی: رنگ سفید را در ظرف یا سطلی تمیز ریخته، رنگ زرد و قرمز را به مقدار کم به آن اضافه نمایید. دقت کنید اضافه کردن رنگ ها به یکباره انجام نشود. رنگ ها را کم کم، به رنگ سفید اضافه کنید و هم بزنید، تا رنگ یک دست و با کیفیتی ایجاد شود.

رنگ استخوانی: رنگ سفید را با آب مخلوط نمایید بقدری که رنگ از حالت سفتی خارج شود. یک قطره رنگ مشکی به آن اضافه کنید و اندازه سه تا 4 قطره رنگ گل ماش اضافه نمایید. رنگ ها را به خوبی همزده، تا کاملا در یکدیگر ترکیب شوند. رنگ استخوانی شما آماده است. رنگ استخوانی در سال 2016 از جمله رنگ های سال بود. رنگ سفید عاجی تا سفید مات نام های دیگر رنگ استخوانی است. در کنار رنگ استخوانی می توان از رنگ های طوسی، رنگ آبی کبود روشن، سبز آبی مات روشن و صورتی ملایم و روشن استفاده نمود. از کنار هم قرار گرفتن این رنگ ها می توان فضایی زیبا و جذاب را ایجاد نمود.از رنگ استخوانی می توان در هر اتاقی از ساختمان استفاده کرد و تنها متعلق به اتاق پذیرایی یا نشیمن نمی باشد.

از ویژگی های منحصر به فرد رنگ استخوانی، استفاده از آن در کنار رنگ های انرژیک، ملیح، روشن و رنگ های تیره است. با کمی علمِ روانشناسی رنگ و دانستن طراحی داخلی ساختمان، می توانید اتاق هایی با رنگ هایی دلپذیر و چشمنواز داشته باشید. رنگ استخوانی از دسته رنگ هایی است که در زمان های مختلف طرفداران بی شماری داشته است.

اگر خواهان دکوراسیون لاکچری و جذابی هستید می توان در کنار رنگ استخوانی از رنگ های طلایی، طوسی و نوک مدادی استفاده کنید. برای ایجاد فضایی گرم با رنگ استخوانی، می توان آن را همراه با رنگ زرد خالص نیز استفاده نمود. رنگ زرد باعث ایجاد فضای خلاق و شاد می شود.

رنگ هایی وجود دارند که ممکن است کمتر نام آن ها به گوشتان خورده باشد. در ادامه به معرفی آنها می پردازیم:

رنگ های خاص

رنگ های خاص

رنگ آبی لاجوردی

رنگ آبی لاجوردی را آبی پر رنگ نیز می گویند. اما لاجوردی رنگ آبی است که، از ترکیب کبالت و اکسیدهای آلومنیوم تشکیل می شود. این نوع رنگ آبی مقدار خیلی کم از رنگدانه های بنفش نیز در خود دارد. از جمله ویژگی های مثبت این رنگ درخشندگی و برق آن است.

 

رنگ کردوبایی

رنگ قرمز مایل به قهوه ای را رنگ کردوبایی گوییم. رنگی که متعلق به طیف زرشکی می باشد. در صنعت چرم سازی از آن بسیار استفاده می شود.

 

رنگ سی یِنا

به رنگ آجر تیره که تم قرمزِ فراوان دارد. به نوعی می توان گفت رنگ قهوه ای مایل به قرمز است. سی یِنا نام شهری در ایتالیا است. به علت وجود خاک قرمز در این شهر آن را سی ینا نامیده اند.

 

رنگ فولوِس

رنگ فولوِس از ترکیب رنگ های زرد و قهوه ای به وجود می آید. استفاده از این رنگ در نقاشی ساختمان، حس آرامش و محیطی چوبی را در نظر می آورد.

 

رنگ مالاکیت

نوعی رنگ سبز مانند رنگ زمرد است. با این تفاوت که زمرد رنگدانه های توسی ندارد. در واقع مالاکیت نوعی عنصری معدنی است که با آن می توان مس ساخت.

 

کاتالوگ ترکیب رنگ چیست؟

دستور کار ساخت رنگ های ترکیبی با تخصص و مهارت لازم انجام می شود. میزان ترکیب هر رنگ را نقاشان حرفه ای بخوبی می دانند. کاتالوگ های ترکیب رنگ وجود دارند، که میزان ترکیب رنگ ها برای تشکیل رنگ جدید را ارئه می نمایند. گاهی می توان به عنوان نقاش حرفه ای ساختمان، کاتالوگ ترکیب رنگ مخصوص به خود را داشته باشید. می توانید رنگ هایی که طی سال ها تجربه با ترکیب رنگ های متفاوت ایجاد کرده اید را گرداوری نمایید و در صورت لزوم در اختیار دیگران قرار دهید. ترکیب رنگ ها را نمی توان از روی سلیقه انجام داد. در صورتی این امر امکان پذیر است که قبلا از ترکیب نوع رنگ و میزان آن ها نتیجه مطلوب گرفته باشید.

 

روانشناسی رنگ ها

روانشناسی رنگ ها

یک نقاش حرفه ای ساختمان کاربرد رنگ ها را به خوبی می داند و می تواند رنگ مناسب برای هر فضا را متناسب با روحیات افراد و اتاق ها تخصیص دهد. جالب است حسی که رنگ ها به افراد منتقل می کند در سراسر دنیا یکسان است، بجز موارد خاص که در بعضی ملل و جوامع رنگ هایی را منفور و یا محبوب می پندارند.

 

رنگ آبی

رنگ آبی حس آرامش، صلح و خنکی را انتقال می دهد. در عین حال رنگ آبی می تواند مأیوس کننده نیز باشد. اتاق هایی که با رنگ آبی نقاشی می شوند، کارکرد مغز و عملکرد افراد را افزایش می دهد. در سالن های ورزشی و استخر ها نیز از رنگ آبی زیاد استفاده می شود. این رنگ باعث ایجاد عملکرد خوب و در مقابل ورزشکاران باعث می شود، وزنه های سنگین تر را بلند کنند. اگر دچار چاقی و پر خوری هستید، سعی کنید از رنگ آبی در چیدمان میز و یا سفره استفاده نمایید. اتاق نهار خوری و یا آشپزخانه آبی رنگ می تواند از پرخوری جلوگیری نماید و گاهی باعث بی اشتهایی و یا کم اشتهایی شود.

 

رنگ سفید

رنگ سفید حس معصومیت، پاکی و آرامش را به همراه دارند. در فصل های گرم می توان لباس های سفید را استفاده نمود. رنگ سفید جذب نور کمتری دارد و در مقابل انعکاس بیشتر. همچنین می توان از رنگ سفید در اتاق های تاریک، کم نور و بزرگ استفاده کرد. رنگ سفید علاوه بر اینکه فضا را بزرگتر نشان می دهد، باعث می شود نور و روشنایی انعکاسی دو چندان داشته باشد. اصولا اتاق های مدیتیشن، یوگا و مراقبه با رنگ سفید نقاشی می شوند. چرا که آرامش و پاکی را به خوبی به افراد حاضر در محیط منتقل می نماید و انرژی لازم از آن گرفته می شود.

 

رنگ سبز

رنگ سبز سمبل طبیعت، آرامش و نشاط است. اگر دقت کرده باشید اتاق های عمل و لباس جراحان بیمارستان به رنگ سبز است. زیرا رنگ سبز اطمینان و اعتماد کامل را در فرد نسبت به محیط ایجاد می نماید. از طرفی رنگ سبز بازه دید چشم را افزایش می دهد. آقایان در صورت تمایل به استفاده از رنگ سبز، می توانند از رنگ های سبز تیره استفاده نمایند.

 

رنگ قرمز

شور، هیجان و انرژی از جمله ویژگی های روانشناسی رنگ قرمز است. کسانیکه دچار سردی در رابطه زناشویی هستند بهتر است اتاق خوابی به رنگ قرمز داشته باشند و یا دکوراسیونی به رنگ قرمز ایجاد نمایند. طبع سرد با ایجاد فضایی گرم می تواند متعادل گردد و حتی مسیر زندگی را به نقطه امن برساند. از استفاده رنگ قرمز در اتاق خواب کودک بهتر است چشم پوشی نمایید. کودکان به طور معمول دچار بازیگوشی، شیطنت و گاهی بیش فعالی هستند. استفاده از رنگ قرمز در اتاق کودک باعث تشدید و تحریک این احساسات شده و خواب کودک را نیز مختل خواهد کرد.

 

رنگ نارنجی

از جمله رنگ های انرژیک، اشتها آور و هیجانی است. افرادی که رنگ نارنجی رنگ مورد علاقه شان است، افرادی پر شور و حرارت، پر حرف و اغلب ورزشکار هستند. اگر کم اشتها هستید و همواره میلی به غذا خوردن ندارید، سعی کنید آشپز خانه و اتاق نهار خوری را، با رنگ نارنجی تزئین و نقاشی نمایید. چرا که اشتها آور بوده و غذا را از آنچه که هست خوشمزه تر و لذیذ تر به نظر می آورد. رستورانها، فست فودها و ویتامین سرا ها از این رنگ در دکوراسیون محیط بسیار استفاده می نمایند.

 

رنگ زرد

رنگ زرد سوخت و ساز بدن را بالا برده و تمرکز را افزایش می دهد. به هیچ وجه اتاق کودکان را به رنگ زرد نقاشی نکنید زیرا باعث ایجاد عصبانیت در کودک می شود و برای بزرگسالان ممکن است بیسار مقهور باشد. دفاتر مشاوره و وکالت محیط های مناسبی برای استفاده از این رنگ است.

 

رنگ مشکی

رنگ قدرت، سلطه و حمایت است. افرادی که درشت اندام هستند و یا چاق هستند از رنگ های تیره مانند مشکی در لباس های خود استفاده نمایند. در نقاشی ساختمان از رنگ مشکی بیشتر برای طراحی و ایجاد نقش استفاده می شود. استفاده از رنگ مشکی در نقاشی ساختمان، هیچگاه به صورت یک دست و یکنواخت نیست. همیشه در کنار رنگ مشکی رنگ های دیگری نیز قرار دارند تا به آن جلوه بیشتری دهد و لوکس تر جلوه نماید.

 

سخن آخر نقاشی ساختمان تک

در نظر داشته باشید رنگ های ترکیبی که در بالا به آن ها اشاره کردیم باید با دستور نقاشان ماهر و حرفه ای انجام شود. شما بعنوان یک فرد آماتور و یا تازه کار نمی توانید میزان و نسبت ترکیب رنگ ها را مشخص نمایید. اینکار باعث ضایع شدن رنگ های اصلی است. ما در نقاشی ساختمان تک با ارائه مشاوره و خدمات رنگ ساختمان، در این راستا همراهتان هستیم. صفر تا صد زیبایی ساختمان خود را از ما بخواهید. شرکت نقاشی ساختمان تک ، خدمات نقاشی داخلی و خارجی ساختمان را با مناسب ترین قیمت به شهروندان تهران در محیط های اداری، تجاری و مسکونی ارائه می نماید.

 

نویسنده: آمنه ظریفی

گروه تولید محتوای طراحی سایت باران

قیمت نقاشی ساختمان

قیمت نقاشی ساختمان

همه می دانیم یک خانه مهمترین سرمایه یک فرد می تواند باشد. هنگامی که برای خرید خانه و یا فروش به بنگاه و مشاوران املاک مراجعه می کنید، اغلب اولین سوالی که از شما می پرسند، در مورد عمر سازه، طراحی، نما و نقاشی آن می باشد. پس نقاشی ساختمان از جمله ضروریات ارزش گزاری برای یک ساختمان به حساب می آید.

هنگامی که شما برای نقاشی و زیبا سازی منزل نو ساخته ی خود هزینه می نمایید، در وقع ارزش ملک و دارایی تان را بالاتر برده اید. نقاشی ساختمان در حال حاضر نوعی افزایش قیمت ساختمان بحساب می آید ؛ خواه برای فروش و خواه برای خرید ملک. با ما همراه باشید.

قیمت نقاشی ساختمان

نکات اولیه قبل شروع نقاشی ساختمان

از جمله ابتدایی ترین نکات و سوالاتی که قبل از شروع نقاشی ساختمان باید به آن بپردازید، برآورد کلی قیمت نقاشی ساختمان است، باید سوالاتی را برای خود مطرح کرده و نسبت یه قیمت هر یک از اقلام و خدمات مبلغی را در نظر بگیرید.

 1. تهیه وسایل و ابزار اولیه چقدر هزینه بر خواهد بود؟
 2. از چه رنگی باید استفاده کنم و قیمت خرید آن چقدر است؟
 3. هر متر مربع از سطوح چه مقدار رنگ نیاز دارد؟
 4. در صورت واگذاری کار به نقاشان ساختمان، هزینه آن چقدر خواهد شد؟
 5. قبل از شروع به رنگ کاری آیا دیوارها، نمای بیرونی، استخر، میله ها و یا چوب های پرچین، درب و پنجره های ساختمان نیاز به مرمّت و تعمیر دارند؟
 6. هزینه مرمّت چقدر خواهد بود؟

ساده ترین سوالاتی که می توانید قبل از اقدام به نقاشی ساختمان از خود بپرسید بدین شرح بود.

 

سپردن کار به افراد خبره

گام بعدی شما می توانید بازدید و برآورد هزینه ها را به استادان حرفه ای نقاشی ساختمان بسپارید. افراد حرفه ای در این زمینه بهتر می دانند چه نوع رنگی، در کجا استفاده شوند که ماندگاری و مقاومت خوبی در مقابل عوامل جوی بیرونی و یا ماندگاری بیشتر در فضای داخلی ساختمان را داشته باشند. با سپردن کار به پیمانکار نیازی به تهیه ابزار و لوازم نقاشی ساختمان ندارید. یکی از مهمترین گزینه هایی که متحمل هزینه های بالایی برای شما خواهد بود با این روش حذف خواهد شد. از طرفی با پرداخت مبلغی علاوه بر دستمزد نقاش ساختمان، می توانید تهیه رنگ و تعمیرات احتمالی موجود در سطوح و نماها را به ایشان واگذار نمایید. در واقع صفر تا صد نقاشی ساختمان خود را با تقبل هزینه ای به استادکاران حرفه ای بسپارید.

 

تفاوت قیمت ها در نقاط مختلف جغرافیایی کشور

بسته به منطقه و محل سکونت قیمت نقاشی ساختمان متفاوت است. اگر شما در تهران، مشهد، شیراز و یا سایر شهرها سکونت داشته باشید، ما به عنوان نقاش ساختمان، نمی توانیم یک نرخ و قیمت رابرای همه مناطق در نظر بگیریم. بسته به نوع جامعه، میزان درآمدها، سطح اجتماعی و مالی و توقعات افراد قیمت نقاشی ساختمان در ان منطقه برآورد می شود. در این زمینه قیمت خرید رنگ، دستمزد نقاش ساختمان و مرمت قبل از نقاشی بسیار متفاوت خواهد بود. در بعضی شهرها، گرانیِ قیمت ها سرسام آور خواهد بود و در بعضی شهرها از قیمت تمام شده نقاشی ساختمان شگفت زده خواهید شد. همه چیز بسته به بُعد جغرافیایی خواهد داشت. بهترین کار پرسیدن قیمت تمام شده نقاشی ساختمان از نقاشان ماهر همان منطقه است.

 

قیمت رنگ ها بر چه اساسی سنجیده می شود؟

طبیعتا رنگ ها قیمت های متفاوتی دارند. رنگ هایی که مقاومت بالا، کیفیت بیشتر، برند معتبر تر داشته باشند به طبع خریدشان هزینه برتر خواهد بود. همینطور قیمت رنگ های نمای داخلی و بیرونی ساختمان هم یک وجه تمایز بین قیمت ها ایجاد می نماید. به طبع رنگ هایی که در بیرون ساختمان استفاده می شود باید در برابر بسیاری از عوامل؛ از جمله عوامل جوی مقاوم باشد. رنگ های داخلی بسته به کاربردشان که جنبه زیبایی، تزئینی، طراحی یا گرافیکی و یا صرفا پوششی که بر روی دیوارها دارند، متفاوت است.

رنگ های نقاشی ساختمان

جدای قیمت رنگ، هزینه پرایمر و یا همان زیر ساز و آستری را در نظر بگیرید. پرایمرها نیز در انواع مختلف قیمت های متفاوتی دارند. توصیه می کنیم برای رنگ آمیزی بهترِ ساختمان از بهترین پرایمر ها استفاده نمایید؛ چرا که استفاده از پرایمرها بازخوردِ رنگ های لوکس و مجلل را چند برابر می نماید.

برای رنگ کاری درب و پنجره ها از رنگ های روغنی و از رنگ های اکریلیک بر روی گچ، سیمان، فلزات، کف سرویس بهداشتی می توانید استفاده نمایید. بسته به سلیقه افراد این انتخاب ها می تواند تغییر کند. در این زمینه اگر گزینه متفاوتی را می خواهید داشته باشید نمونه های رنگ اکریلیک بسیار با کیفیت، با دوام و با قیمت مناسب هستند. رنگ های اکریلیک از جمله رنگ های محبوب و متنوع در بازار رنگ است. سهم عظیمی از انواع رنگ را رنگ های اکریلیک به خود اختصاص داده است.

گاهی رنگ ها علاوه بر جنبه زیبایی، نقش عایق و محافظ را هم ایفا می کنند، به همین دلیل ممکن است نسبت به رنگ های معمولی، قیمت بیشتری داشته باشند که ارزش خرید و هزینه کردن را صد در صد خواهند داشت.

بطور کلی انواع رنگ نقاشی ساختمان عبارتند از: رنگ پلاستیک، روغنی مات، روغنی براق، مولتی کالر، بلکا، پتینه کاری و اکریک.

 

متراژ سطوح

متراژ دیوار و سقف ها بر حسب متر مربع، از عاملان تعیین کننده میزان قیمت است. هر چه متراژ بیشتر و اتاق ها بزرگتر، میزان رنگ مصرفی و دستمزد نقاش ساختمان بیشتر خواهد بود. تعداد اتاق ها هر چه بیشتر باشد کار نقاشی بیشتر طول خواهد کشید و هر چه فضا یکپارچه تر باشد نقاشی ساختمان بهتر انجام می شود و زمان کمتری خواهد برد.

 

سطوح ریز نقش ، هزینه بر است

به طبع نقاشی سطوح صاف و یک دست نسبت به نقاشی بخش هایی که نقش و نگار و یا گچ بری دارد ارزان تر است. قسمت هایی که نیاز به دقت و زمان بیشتری دارد، نقاشان بر روی حق الزحمه خود اندک قیمتی را برآورد خواهند کرد.

 تعرفه نقاشی ساختمان

نحوه محاسبه قیمت نقاشی ساختمان از نظر اتحادیه

طبق نرخ نامه اتحادیه نقاشی ساختمان کلیه خدمات مانند آماده سازی، بتونه کاری، زیرسازی، رنگ زنی دیوارها، سقف و درب و پنجره را شامل می شود. بطورکلی، تمامی فضاهایی که در اماکن مسکونی، اداری و تجاری مورد استفاده قرار می گیرد. در این قرار داد ارتفاع سقف 2.8 در نظر گرفته می شود.

در صورتی که این مقدار بیشتر از 2.8 باشد مقدار مبلغی به هزینه کل افزوده می گردد.

همانطور که در توضیحات بالا گفته شد،ظریف کاری های ساختمان شامل هزینه بیشتری است.

دیوار هایی که بافت دار هستند نسبت به دیوارهای ساده در هزینه نهایی قیمت نقاشی ساختمان تاثیر خواهند گذاشت.

 

کیفیت نقاشی ساختمان

بصورت میانگین، نقاشی ساختمان بین 8 تا 15 روز می باشد. ماندگاری آن 7 تا 10 سال باشد. اگر فردی هستید که در سفارش کار، استخدام افراد و نتیجه کار بسیار حساسیت دارید، پیشنهاد می کنیم از افراد ماهر و حرفه ای برای رنگ آمیزی ساختمان خود استفاده نمایید.

شناخت نقاشان حرفه ای کار پیچیده ای نیست؛ می توانید از طریق دوستان و آشنایان، سوابق کاری، واسطه هایی که در این زمینه فعالیت دارند و یا جستجو در اینترنت نقاشان زبده شهر محل سکونت خود را بیابید و از بین آن ها بر اساس ملاک های خود، بهترین را انتخاب کنید. اطمینان و اعتماد کاری خود با نقاشان را بر اساس عضویت ایشان در اتحادیه نقاشان، عقد قرار داد ما بین طرفین و ضمانت کیفیت کار خروجی و تحویلی از سوی نقاش قرار دهید.

مطمئن باشید افرادی که کار خود را ضمانت می کنند، به بی نقص بودن، کیفیت نوع رنگ و خدمات خود شک ندارند.

عناوین تضمین کیفیت از جانب نقاش به شرح ذیل می باشد:

 1. جلوگیری بر آمده شدن رنگ
 2. تعهدات زیر سازی + وضعیت فعلی
 3. تعهدات رنگ و مصالح مورد استفاده (حتما درجه و کارخانه مصالح قید گردد)
 4. جلوگیری از حباب حباب شدن سطح
 5. کپک‌زدگی (سفیدک)
 6. نحوه پرداخت کارفرما به نقاش ساختمان (پیشنهاد میگردد پرداخت 15 درصد از قرار داد به 2 هقته بعد از اتمام کار منوط گردد که اگر مشکلاتی در کار مشاهده گردید نقاش ساختمان متعهد به اجرای آن باشد)
 7. جلوگیری از حباب حباب شدن سطح

 

و در آخر

گروه نقاشی ساختمان تک با قاطعیت، کلیه خدمات نقاشی، زیبا سازی، شستشو و نظافت مجموعه را ضمانت نموده و با تجربه 15 سال خدمتِ همشهریان عزیز تهرانی، آماده خدمات رسانی به شما می باشد.

کافیست یک بار از خدمات ما استفاده نمایید، تا تفاوت را احساس کنید.

قیمت نقاشی و رنگ آمیزی ساختمان

یکی از کارهایی که در بین همه ما ایرانی ها، مخصوصاً با نزدیک شدن به عید نوروز بسیار رواج دارد، نقاشی ساختمان و نونوار کردن خانه است. می توان با رنگ آمیزی دیوار، روح تازه ای به فضای ساختمان بخشید و در محیط تغییر و تحول ایجاد کنیم و از این کار لذت ببریم. نقاشی ساختمان نقش مهمی را در تغییر دکوراسیون ایفا می کند و تأثیر زیادی در جذاب تر و شیک شدن خانه دارد. البته لازم به ذکر است که این امر مانند دیگر خدمات هزینه بردار خواهد بود و در قبال این خدمت باید مبلغی را بپردازیم. یکسری از عوامل هستند که بر روی قیمت نقاشی ساختمان  تأثیر می گذارند.
اگر قصد دارید تا به خانه خود رنگ تازه ای ببخشید، توصیه می کنیم مولفه های مؤثر بر قیمت نقاشی ساختمان را بدانید. در این مطلب راجع به این مولفه ها صحبت خواهیم کرد.

 

قیمت نقاشی ساختمان در تهران housepainting price tehran iran


قیمت نقاشی ساختمان بر حسب مساحت


یکی از اصلی ترین عواملی که بر روی قیمت نقاشی ساختمان تأثیرگذار است، مساحت یا متراژ فضای مدنظر خواهد بود. هر چه میزان متراژ فضا بیشتر باشد، هزینه نقاشی هم بالا می رود. به طور مثال، برای فضای بزرگتر هم زمان بیشتر و هم تعداد زیادتری نیرو لازم است. البته شما می بایست علاوه بر هزینه نقاشی، هزینه ای را در قبال خرید مواد اولیه پرداخت کنید.
جهت محاسبه قیمت نقاشی ساختمان بر حسب متراژ، طول دیوار را بر عرض دیوار ضرب خواهند کرد. برای اینکار کف تا سقف اتاق هم اندازه می گیرند. برای محاسبه قیمت، کل متراژ فضا را اندازه خواهند گرفت و کل آنها را با یکدیگر جمع می کنند. البته متراژ درب و پنجره را نباید محاسبه کرد و اندازه آنها را می بایست از متراژ کم نمود.


مقدار و جنس رنگ


جنس رنگ بر روی قیمت نقاشی ساختمان تأثیر می گذارد. امروزه انواع مختلفی رنگ وجود دارد که کیفیت و کارایی آنها با یکدیگر متفاوت است. بنابراین هر چقدر رنگ انتخاب شده برای نقاشی با کیفیت تر باشد، برهزینه نقاشی ساختمان افزوده می شود. در واقع می توان گفت بخش زیادی از هزینه صرف خرید رنگ می شود. علاوه بر جنس رنگ، عامل تأثیرگذار دیگر مقدار یا میزان رنگ مصرفی است. برای برخی فضاها مانند سالن یا اتاق خواب ها، رنگ بیشتری نسبت به سرویس بهداشتی نیاز خواهد بود.


انواع رنگ ساختمان


•    پتینه کاری
•    مولتی کالر
•    رنگ های اکریلیک
•    بلکا
•    کنیتکس
•    رنگ پلاستیک
•    رنگ روغنی براق
•    رنگ روغنی مات

هزینه نقاشی رنگ روغنی چقدر است؟


این نوع رنگ جزء رنگ های قدیمی و سنتی محسوب می شود. اما هنوز بخاطر زیبایی، از رنگ روغنی برای رنگ آمیزی درب و پنجره استفاده خواهد شد. می توان گفت رنگ روغنی یک عایق مقاوم در برابر خوردگی و زنگ زدگی است. قیمت نقاشی ساختمان با رنگ روغنی متراژی  ۸ تا ۱۲ هزار تومان می باشد.


هزینه نقاشی اکریلیک


رنگ اکریلیک یکی از جدیدترین رنگ های ساختمان است. از ترکیب پودر رنگ و چسب تشکیل می شود و پایه این رنگ آب خواهد بود. اختلاط آب و چسب سبب می شود تا به خوبی به سطح بچسبد. یکی از مزایای رنگ های اکریلیک ضدآب بودن آن است. رنگ آمیزی رنگ های اکریلیک متراژی ۸ تا ۱۲ هزار تومان برایتان هزینه بردار خواهد بود.


هزینه نقاشی پلاستیک


یکی از انواع قدیمی ترین رنگ های ساختمان، رنگ پلاستیکی است. رنگ پلاستیک در بازار تنوع زیادی دارد و نقاشی با آن بسیار لذت بخش خواهد بود. این نوع رنگ را بیشتر برای رنگ آمیزی سقف استفاده می کنند. قیمت نقاشی ساختمان با رنگ پلاستیک، متراژی ۶ تا ۸ هزار تومان است.

زیر سازی، عامل تأثیر گذار دیگر


برخی از ساختمان ها که مدت زیادی از قدمتشان می گذرد دیوارهای آن دارای ترک هستند. برای اینکه این قبیل ساختمان ها بهتر رنگ آمیزی شوند، نیاز به زیرسازی یا بتنه کاری دارند. برای ساختمان ها و دیوارهایی که باید زیرسازی انجام گیرد و بعد نقاشی شود، هزینه زیرسازی آنها بر روی نقاشی ساختمان افزوده خواهد شد.

ظریف کاری


رنگ آمیزی برخی از بخش های دیوار و سقف مانند گچ بری و سقف کاذب بر روی قیمت نقاشی ساختمان تأثیر می گذارند. زیرا هم زمانبر است و هم نیاز به دقت بیشتری دارد. علاوه بر آن، اگر قصد دارید تا چهار چوب درب و پنجره را رنگ آمیزی کنید، باید بدانید که این عوامل قیمت نقاشی ساختمان را تغییر می دهند. چهارچوب ابتدا باید زیرسازی و بتنه کاری شود، سپس آن را رنگ آمیزی می کنند.


زمان نقاشی ساختمان


برخی از زمان ها مانند فصول خوش آب و هوای سال، مورد توجه افراد قرار می گیرد و آنها تصمیم خواهند گرفت تا در این فصل ها باسازی ساختمان خود را انجام دهند. از این رو، قیمت نقاشی ساختمان در این زمان ها متغیر است و حتی گاهی بیشتر از دیگر ماه ها می باشد. اگر شما هم مایل هستید تا در فصول گرم سال با پرداخت هزینه کم ساختمان خود را رنگ آمیزی کنید، باید به دنبال شرکت های معتبری باشید که این خدمات را با هزینه کمتر به بهترین نحو انجام می دهند.

رنگ آمیزی آجرهای تزئینی


برخی از دیوارهای ساختمان با آجرهای مدرن تزئین شده است. این نوع دیوارها رنگ بیشتری را مصرف می کنند. در نتیجه بر روی قیمت نقاشی ساختمان افزوده خواهد شد.


فرمول محاسبه قیمت نقاشی ساختمان:


مساحت منزل یا اتاق (برحسب مترمربع) × عدد ۳ × هزینه‌ی نقاشی هر مترمربع

در قیمت نقاشی ساختمان صرفه جویی کنید


اگر به دنبال ترفندهایی هستید تا هزینه نقاشی را به حداقل برسانید، یکی از کارهایی که می توانید انجام دهید این است که، قبل از رنگ آمیزی خودتان اقدام به کارهای اولیه نقاشی کرده، کلید و پریزها را جدا کنید. تا علاوه بر اینکه در زمان صرفه جویی شود، هزینه این امور هم از دستمزد نقاشی کاسته خواهد شد.

نقاشی ساختمان را به متخصصین بسپارید


برای اینکه کار نقاشی ساختمان شما به خوبی انجام شود و بدون هیچ ایرادی صورت گیرد، توصیه می کنیم حتماً از افراد متخصص و با تجربه کمک بگیرید. زیرا کار نقاشی ساختمان امری است که مستلزم ظرافت می باشد و باید به صورت ماهرانه انجام شود. زیرا اگر نقاشی ساختمان را به افراد مبتدی و نابلد بسپارید، علاوه بر اینکه ظاهر فضای ساختمان و محیط را ناخوشایند می کند، سبب افزایش هزینه ها خواهد شد و باید دوباره هزینه اضافه تری بپردازید تا این مشکل را از بین ببرید. بنابراین سعی کنید افراد ماهر و باتجربه را در اولویت خود قرار دهید تا ماهرانه ساختمانتان را رنگ آمیزی کنند.

از شرکت های خدماتی کمک بگیرید


اگر استادکار ماهری برای نقاشی ساختمان خود سراغ ندارید، پیشنهاد می کنیم از شرکت-های خدماتی معتبر کمک بگیرید. برخی از شرکت های خدماتی برای رفاه مشتریان خدمات ساختمانی نظیر نقاشی ساختمانی را ارائه می دهند. بنابراین با توجه به اینکه شرکت های خدماتی و نظافتی زیادی تاسیس شده، شما برای نقاشی ساختمان خود می توانید از این شرکت ها کمک بگیرید. اما بهتر است قبل از انتخاب شرکت خدماتی،  خوب تحقیق کنید تا شرکت مد نظر دارای نیروی کار ماهر و قیمت به صرفه و پایین باشد. قبل از حضور استادکار تمام وسایل منزل را جمع کرده و از مسیر راه دور کنید. تا علاوه بر اینکه برای استادکاران مشکلی ایجاد نکند، به لوازم شما هم آسیبی وارد نشود.

 

نویسنده: دکتر علیرضایوسفی زاده / سایت نقاشی ساختمان

قیمت رنگ ساختمان

قبل نقاشی از قیمت رنگ ساختمان مطلع شوید


بدون شک، رنگ دیوارهای ساختمان و همچنین فضای داخلی خانه اهمیت زیادی در ظاهر و زیباسازی فضا خواهد داشت. رنگ دیوار پذیرایی و اتاق ها باید به گونه ای باشد که سبب ایجاد روحیه ای شاد شود و امواج مثبتی ایجاد کند. علاوه بر این، دیوارهای ساختمان جزء بخش هایی هستند که بیشتر در معرض آلودگی قرار می گیرند و خیلی سریع کثیف می شوند. بنابراین بهتر است برای زیباسازی فضای ساختمانتان هر از گاهی به نقاشی ساختمان بپردازید. یکی از عواملی که در نقاشی ساختمان نقش مهمی ایفا می کند رنگ خواهد بود. از آنجایی هم که دیوارها خیلی سریع کثیف می شوند، می بایست رنگ با کیفیت و قابل شستشو تهیه کنید. برای اینکه بیشتر با جزئیات کار آشنا شوید و با خیالی راحت به نقاشی ساختمان بپردازید، پیشنهاد می کنیم کمی راجع به قیمت رنگ ساختمان تحقیق کنید. در این مطلب سعی کردیم به طور خلاصه درباره قیمت رنگ ساختمان و انواع آن صحبت می کنیم و اطلاعات ضروری درباره آن را در اختیار شما بگذاریم.

نحوه محاسبه میزان رنگ مورد نیاز


برای محاسبه مقدار رنگ مورد نیاز برای رنگ آمیزی، ابتدا باید مساحت و متراژ مدنظر را به دست آورید. بعد از اینکه مساحت فضا را محاسبه نمودید نوبت به خرید رنگ می رسد. در هنگام خرید رنگ باید به پوشش تئوری بر روی گالن توجه داشته باشید و پوشش تئوری هر گالن را بر مساحت تقسیم کنید. هر گالن چیزی در حدود چهار لیتر است.
قیمت رنگ ساختمان ، رنگ آستر یا پرایمری
یکی از رنگ های مورد نیاز در نقاشی ساختمان، رنگ آستری یا پرایمری است. از این جنس رنگ معمولاً بعد از بتونه کاری و قبل زدن رنگ اصلی استفاده می کنند. ترکیب اصلی آستر از رزین تشکیل می شود. رزین، رنگ نهایی را تثبیت خواهد کرد. یکی از بارزترین خصوصیات رنگ های آستر یا پرایمری این است که خیلی زود و در عرض نیم ساعت خشک می شود. قیمت این نوع رنگ چیزی در حدود ۳ تا ۸ هزار تومان است.

قیمت رنگ پلاستیک

به طور معمول، رنگ های پلاستیکی به صورت پلاستیک یا نیمه پلاستیکی در بازار عرضه می شوند و ماده اصلی آن از لاتکس خواهد بود. این نوع رنگ ارزان تر از رنگ های دیگر است و اجرای راحت تری دارد. فقط باید هنگام رنگ آمیزی دقت شود که رنگ غلیظ یا رقیق نباشد.می توان گفت نوع نیمه پلاستیکی یکی از پرمصرف ترین رنگ های پلاستیکی است و مقاومت بالایی خواهد داشت. معمولاً رنگ پلاستیک را برای رنگ آمیزی سقف استفاده می کنند، اما اگر می خواهید برای دیوار از این نوع رنگ استفاده کنید باید نوع تمام پلاستیک آن تهیه شود.
از مزایای رنگ پلاستیک یا نیمه پلاستیک می توان به عدم نیاز به زیرسازی حرفه ای، پوشش قوی نقص و عیب، اجرای سریع و آسان، بدون بو، کمی قابلیت شستشو اشاره کرد. قیمت رنگ ساختمان برای این نوع رنگ، هر لیتر ۴ تا ۶ هزار تومان است.


قیمت رنگ ساختمان؛ لاتکس


این نوع رنگ از ذرات رزین و ریزدانه های آب تشکیل شده. رنگ لاتکس با مقدار کمی آب رقیق می شود و بوی خیلی کمی دارد. یکی از محبوب ترین نوع رنگ های لاتکس، رنگ اکریلیک لاتکس است که بر روی انواع سطوح گچی، سیمانی، آجری، چوبی و همچنین در داخل و خارج ساختمان ها مانند مهدکودک ها و بیمارستان استفاده می شود. رنگ آمیزی برخی از سطوح چوبی به کمک رنگ لاتکس نیاز به پرایمر یا زیرسازی دارد. به طور تقریبی قیمت هر لیتر رنگ لاتکس یا اکریلیکی حدود ۸ تا ۱۵ هزار تومان است.


قیمت رنگ ساختمان؛ جلا


رنگ های جلا از قدیم تا به امروز نقش زیادی در نقاشی ساختمان ایفا می کند. برای براق کردن و جلا دادن برخی از قسمت های ساختمان مانند درب و یا هر سطوح چوبی، از رنگ جلا استفاده می شود. پوشش های جلا با الکل ترکیب و در محیط های گرم و خشک اجرا خواهند شد. همچنین می توان گفت رنگ های جلا به عنوان یک پوشش برای سطوح چوبی است. از وارد شدن آب به این سطوح پیشگیری می کند. قیمت رنگ ساختمان جلا، چیزی در حدود ۸ هزار تومان می باشد.

قیمت رنگ ساختمان - قیمت نقاشی ساختمان در تهران


قیمت رنگ کنیتکس


رنگ کنیتکس ترکیبی از پرلیت، پنبه نسوز، مواد رنگی و رزین است. کنیتکس (kenitex) دوام زیادی دارد و در هر شرایط آب و هوایی قابل استفاده خواهد بود. کنیتکس در انواع مختلفی مانند روغنی، پلاستیک، اکرولیک در بازار عرضه شده. برای اجرای این رنگ بر روی سطوح، ابتدا سطح زیرین را آماده و آن را از هر گونه گرد و غبار پاک کنید. رنگ کنیتکس را به کمک پیستوله بر روی دیوار می پاشند. قیمت رنگ کنیتکس هر لیتر چیزی در حدود  ۴ هزار تومان است.


قیمت رنگ ساختمان، رنگ نانو


این روزها همه کلمه نانو را زیاد شنیده اند و تا حد کمی اطلاعاتی از آن دارند. این فناوری سبب تغییراتی در اکثر وسایل منزل شده و در حال حاضر، تغییراتی در صنعت ساختمان و معماری ایجاد کرده. امروزه رنگ های جدیدی با تکنولوژی نانو ساخته شده اند که دارای ویژگی های زیادی هستند. این رنگ در دو نوع شفاف و رنگی به بازار عرضه می شوند. در رنگ های نانو بهترین عایق در دنیا که نانو کامپوزیت نام دارد ترکیب شده است.
رنگ های نانو نیاز به هیچ حلالی ندارند و به تنهایی بر روی هر وسیله ای قابل اجرا هستند. رنگ نانوی ساختمانی در برابر هر گونه شرایط آب و هوایی، اشعه خورشید و هر عامل جوی دیگر مقاومت بالایی دارد. از دیگر ویژگی های این رنگ را می توان به مقاومت بالا در برابر باکتری و قارچ، قابلیت شستشو با آب و صابون، قابلیت اضافه کردن رنگدانه و به دست آوردن رنگ دلخواه، قابل استفاده به صورت بی رنگ، پایداری فوق العاده، ثبات رنگی بالا، رنگ بندی متنوع، پایداری در برابر آلاینده ها اشاره کرد.
در چه قسمت هایی از ساختمان می توان از رنگ نانو استفاده کرد؟
•    کف استخر
•    نمای ساختمان
•    کانال های تهویه
•    عایق کانکس و کانتینر
•    زیر شیروانی
•    سقف ساختمان
قیمت رنگ نانو ساختمان هر لیتری حدوداً ۴۵ هزار تومان است.


قیمت رنگ ساختمان؛ مولتی کالر


رنگ مولتی کالر معمولاً در فضای داخلی ساختمان به کار می رود. برای فضای محیط کار، فروشگاه و همچنین برای دیوارهای منزل می توان از این رنگ شیک و زیبا استفاده کرد. این رنگ برای کسانی که طرفدار رنگ های اسپرت هستند، انتخاب بسیار مناسبی است. شستشوی آسان، تنوع طرح و رنگ، ضد رطوبت، سرعت بالای اجرا، چسبندگی بالا و بوی کم از مزایای رنگ مولتی کالر خواهد بود. رنگ مولتی کالر قیمتی بین  ۵ تا ۱۰ هزار تومان دارد.


قیمت رنگ ساختمان؛ رنگ روغنی


یکی از رنگ هایی که برای نقاشی ساختمان استفاده می شود رنگ روغنی نام دارد. این رنگ در دو نوع مات و براق در بازار عرضه شده. نوع براق مقاومت و دوام بالاتری  نسبت به مات آن دارد. برای اینکه رنگ روغنی به خوبی بر روی دیوار رنگ آمیزی شود و هیچ ردی باقی نماند، آن را با غلطک نقاشی می کنند. رنگ های روغنی برای تمام اشیاء کاربرد دارد و قابل شستشو هستند. قیمت رنگ روغنی ۸ تا ۱۱ هزار تومان است. هر یک کیلو رنگ برای چهار متر مربع کافی خواهد بود.


قیمت رنگ استخری


برخی از ساختمان ها  دارای استخرهستند، رسیدگی و زیباسازی ظاهر استخر بسیار اهمیت دارد و هر از چند گاهی نیاز به رنگ آمیزی خواهد داشت. در انتخاب رنگ استخر می بایست نهایت دقت را خرج کرد. زیرا برخی از فروشندگان رنگی که مناسب با ساخت استخر باشد را در اختیار مشتریان قرار نمی دهند. سازگاری رنگ استخری با ساخت مصالح استخر بسیار اهمیت دارد. به طور معمول رنگ های استخری از رزین آب بندی و پلیمرهای مقاوم تشکیل می شوند. زمان خشک شدن سطح بعد از یک ساعت رنگ آمیزی خواهد بود. قیمت رنگ استخری ۱۰ تا ۱۶ هزار تومان است.
نکاتی درباره رنگ ساختمان
•    بعد از خریداری رنگ آنها را در فضاهای سرپوشیده و خشک نگهداری کنید.
•    بهترین زمان برای رنگ آمیزی فصول گرم سال است تا زودتر خشک شود.
•    اگر حجم کاربالایی دارید سعی کنید رنگ ها را کیلویی تهیه کنید.

برای حفظ زیبایی ساختمان رنگ آمیزی دیوارها را با کیفیت عالی انجام دهید. درست است که قیمت رنگ ساختمان بر روی هزینه ای که برای نقاشی ساختمان در نظر گرفته-اید تأثیرگذار است، اما رنگ های  با کیفیت دوام بیشتری دارند. در انتخاب رنگ برای هر بخش از ساختمان دقت کنید و رنگ مناسب با هر محیط بکار ببرید. کافیست کمی تحقیق انجام دهید و اطلاعات کاملی از روانشناسی رنگ ها به دست آورید. با این کار در هر بخش از خانه که باشید حس خوب و آرامشی خواهید داشت.

قیمت رنگ ساختمان - زیبایی دنیا از رنگ است.

نویسنده: دکتر علیرضایوسفی زاده / سایت نقاشی ساختمان

کلمات کلیدی

شما اینجا هستید: خانه مقالات