house painting web

پالپینگ

naghashitak product service palping1تفاوت پالپینگ رومالین در چیست؟!

    رومالین که در میان عامه مردم و توسط افراد بازاری عرضه میگردد پوششی است سلولزی متشکل از پارچه و کاغذ رنگی پودر شده و چسپ است اما پالپینگ متشکل از سنگ میکا ،چیپسهای سرامیکی و رزینهای کوپلیمر میباشد که رنگ موجود در سطح به سبب سنگدانه های رنگی است که بر خلاف جنسهای موجود در بازار با ناخن کنده نمیشود و در مقابل رطوبت دارای پایداری بالایی است
    اما مولتی کالر: نوعی رنگ است نه پوشش . و همانند تمامی رنگها خاصیت  ترک پذیری طبله و ریزش را داراست که با توجه به خاصیت خود محصول بازسازی آن مستلزم اجرای دوباره مولتی کالر  به صورت تخلیه کامل محل و به شیوه ی پاششی و افراد متخصص صورت میپذیرد و فاقد گارانتی در مقابل طبله و ترک میباشد پس اگر عدم ترک پذیری دیوار برایتان مهم است این نکته را مد نظر داشته باشید.

 موارد مصرف پوشش های سلولزی
پوشش های سلولزی قابلیت اجرا بر روی کلیه سطوح را دارا می باشد . این نوع پوشش بسیار مورد توجه انبوه سازان قرار دارد .زیرا به منظور صرفه جویی های مالی و زمانی بعد از اجرای گچ و خاک , اقدام به اجرای پوشش های سلولزی می نمایند . به عبارت دیگر مرحله گچ کاری که مرحله ای وقت گیر و در عین حال هزینه بردار است حذف می گردد . همچنین این نوع پوشش قابلیت اجرا بر روی سطوح دیگر نظیر گچ , رنگ روغن , رنگ پلاستیک ,چوب , شیشه و …. را با توجه به دستور العمل اجرایی خاص خود دارا میباشد . از پوشش های سلولزی میتوان جهت امور دکوراتوری در فضاهای مختلف نیز استفاده کرد.یعنی علاوه بر داشتن خاصیت و ویژگی مهم عایق بودن میتواند برای زیبا سازی در تزئینات داخلی و دکورهای گوناگون مورد استفاده قرار گیرد . از این پوشش  برای هال و پذیرایی.اتاق خواب ها با توجه به سلایق شخصی و اتاق کودک با در نظر گرفتن رنگ های مورد علاقه اش  بهره گرفت.همچنین میتوان داخل سالن های پذیرایی ,سالن های سینما و اماکن عمومی پر رفت و آمد مانند سالن ترمینالها و فرودگاه , شرکتها و موسسات اداری , فروشگاه ها و غیره استفاده نمود .

 مواد تشکیل دهنده پالپینگ:
پالپینگ تشکیل شده از الیاف مصنوعی-سلولز-رزین های ساختمانی-آراینده های معدنی-پیگمنتهای مقاوم،روان کننده ها و سایر افزودنیها که به صورت خمیر بر روی سطوح داخلی و نیمه بیرونی ساختمان مانند منازل،راه پله،پاسیو،سالن اجتماعات،ادارات،مغازه ها،سینما ها،هتل ها،……اجرا می گردد.

 
مشخصات پالپینگ
قابلیت اجرا بر روی گچ و خاک و کلیه سطوح: از مهمترین خواص منحصر به فرد پالپینگ اجرای سهل و راحت آن بر روی گچ و خاک می باشد که به این طریق با هزینه ای تقریبا معادل هزینه 2 مرحله فوق،پالپینگ را می توان در 4/1 تا7/1 زمان مجموع اجرای دو مرحله فوق (گچ و رنگ)اجرا نموده و به این طریق میتواند نقش مهمی در باز گرداندن سریع سرمایه در ساختمان ایفا نماید.
پوشاننده عیوب زیر کار: میدانیم که ایران بر روی کمربند زلزله قرار گرفته است و هر روز شاهد لرزشهای محسوس و غیر محسوس در شهرهای مختلف آن هستیم،در نتیجه هر روز شاهد ترک های ریز و درشت بر روی سطح رنگ دیوار ها می باشیم که این امر علاوه بر شکل ناموزون ،هزینه های زیادی را جهت رنگ کاری مجدد در بر می گیرد.در صورتیکه پالپینگ به علت بافت الیاف گونه خود و انعطاف پذیری زیاد،به هیچ وجه این ترکها را نشان نمی دهد و می تواند مانند سدی یکپارچه جلوی ترکهای دیوار و تا حدی جلوی ریزشهای ناگهانی و موضعی را در مواقع زلزله بگیرد.
عایق حرارت: این پوشش به علت بافت الیاف گونه ،عایق بسیار مناسبی جهت حفظ حرارت محیطی می باشد و می تواند پوششی بسیار مناسب جهت بهینه سازی مصرف انرژی در ساختمان باشد که در تابستان و زمستان می تواند 25-15% جلوی اتلاف انرژی را از سطح دیوارها و درز بین پنجره ها بگیرد.
عایق صوت: سطح بافت دار و یکپارچه و لایه های پالپینگ عایق بسیار مناسبی جهت کاهش صداهای مزاحم در ساختمان بوده و مانع از انعکاس امواج بر روی سطوح دیوارها می گردد،و همچنین مانع عبور امواج از دیوار فضاهای مجاور گردیده همچنین از ورود آلودگی صوتی بیرون ساختمان به داخل آن تا میزان قابل ملاحظه ای(30% تا 50%) جلوگیری مینماید. سبکی: وزن پالپینگ پروانه در هر متر مربع 400 تا 700 گرم می باشد که در مقایسه با وزن گچ و رنگ (بین 17 تا 25 درصد) بسیار سبک تر بوده که این امر به میزان 40 تا 50 کیلو گرم بر متر مربع بر روی کاهش وزن مرده ساختمان تاثیر می گذارد.
تنوع رنگ: پالپینگ دارای تنوع رنگی خیلی زیادی میباشد و علاوه بر نمونه های آلبوم قابلیت طراحی رنگی نیز داشته و با رنگهای سفارشی دست معماران و طراحان را در این زمیه باز گذاشته است.به طور مثال با ترکیب دو یا چند کد می توان به رنگها و طرحهای جدیدی دست یافت و یا با ترکیب یک کد تیره و یک کد روشن به کدهای تیره و روشن از همان تم رنگی دست یافت.
ایجاد آرامش محیطی: پالپینگ به علت سطح بافت دار و زیبا فضاهای بسیار گرمی را بوجود آورده که باعث افزایش راندمان کاری و موجب پیدایش آرامش محیطی مطلوب در ساختمان می گردد.
بدون بو و حساسیت: به علت فرمولاسیون پایه آبی ((water Base در هنگام اجرا هیچگونه بو و حساسیتی در محیط ساطع نمی نماید.و بر خلاف رنگ روغنی و محصولات مشابه که تا مدتی بوی تینر از آنها به مشام میرسد و حتی برای بسیاری از افراد آزار دهنده است پالپینگ هیچگونه بویی ندارد
قابلیت شستشو: پالپینگ دارای پودر آنتی استاتیک در داخل خود می باشد که دافع گرد و غبار و ذرات معلق در فضا می باشد و همچنین دارای قابلیت شسشوی بالایی نیز می باشد: 1)سطح کثیف شده را میبایست با فرچه خشک و نرم،تمیز و پاک نمود. 2)در صورت باقیماندن لک میبایست با کف شامپو فرش و فرچه تمیز محل مورد نظر   را تمیز نمود و سپس آبکشی نمود. سرعت اجرایی بالا و بدون تخلیه محل:
پالپینگ بر خلاف گچکاری و نقاشی که زمان زیادی نیاز دارد فوق العاده سریع است در نظر بگیرید واحدی با ۱۲۰متر مربع دارید گچکاری این محیط ۷ روز زمان نیاز دارد ۱۰روز هم خشک شدن که میشود ۱۷ روز ‌.۱۰ روز هم نقاشی و خشک شدن که شما ۲۷ روز زمان لازم دارید…ما همین محیط را یک روزه به شما تحویل میدهیم بله :فقط در ۱ روز قابلیت ترمیم وبازسازي جزيي توسط مشتري:
بازسازی پالپینگ بر خلاف نقاشی و مولتی کالر که مستلزم افراد ماهر و نقاش است به راحتی و توسط خود مشتری و با راهنمایی ما امکانپذیر است
طول عمر بالا  و صرفه اقتصادی:
وضعیت جغرافیایی ایران و زلزله های بزرگ و کوچک ترک پذیری دیوارهای ساختمان را امری انکار ناپذیر نموده است. دیوارهای نقاشی شده با رنگ روغنی پلاستیک یا مولتی کالر پس از مدتی ترکهای ریز برداشته و به مرور افزایش میابد و هر یکسال یکبار نقاشی مجدد و دردسرهای خاصش……. یکبار پالپینگ و حداقل ۶ سال بی نیاز از تعمیر و بازسازی و هزینه پالپینگ=هزینه رنگ و روغن ۱بار پالپینگ صرفه جویی در ۵ بار هزینه بازسازی مجدد رنگ و نقاشی   

 


فیمت نقاشی ساختمان                        

کلمات کلیدی

شما اینجا هستید: خانه خدمات و محصولات پالپینگ